Miejska trasa turystyczna

Złoty Stok to miasto z ponad 1000 letnią historią górnictwa złota. W XV wieku miasto otrzymuje prawa miasta górniczego, herb i sztandar. Rozkwit górnictwa złota, a tym samym i miasta przypada na XVI wiek. Wybudowano mennicę, w której bito srebrne grosze i złote dukaty.
Wydobycie złota sięgało nawet 140 kg na rok. Od XVIII wieku rozpoczyna się nowy okres w dziejach miasta związany z wydobywaniem złotonośnych rud arsenu. Eksploatacje tutejszych złóż zakończono w 1961 roku. Szacuje się, że na przestrzeni wieków wydobyto tu ponad 16500 kg złota. Istniejące zabytki związane ściśle z dziejami wydobycia i obróbki złota wyeksponowane są na MIEJSKIEJ TRASIE TURYSTYCZNEJ. Z historią górnictwa połączoną ze zwiedzaniem podziemnych wyrobisk zapoznamy się w udostępnionej zwiedzającym KOPALNI ZŁOTA. Zapraszamy również na spacer ZŁOTĄ ŚCIEŻKĄ – śladami górnictwa i hutnictwa pośród urzekającej przyrody Gór Złotych.

Park Linowy Skalisko

Utworzony został w Złotym Stoku w roku 2006. Lokalizacja w Kotlinie Kłodzkiej, w obrębie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego obejmuje obszary leśne oraz teren dawnego kamieniołomu

Między niebem a ziemią, w pięknym lesie nad Złotym Potokiem, na terenie ponad 7 hektarów, znajdują się atrakcje zapewniające moc wyjątkowych wrażeń. To niepowtarzalny rodzaj napowietrznego trekingu, którego bazą są przejścia akrobatyczne między drzewami takie jak: balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, skok Tarzana, tyrolki – zjazdy na linie o łącznej długości 1050metrów oraz wiele innych.

Uczestnicy samodzielnie pokonują przygotowaną trasę. Stopień trudności poszczególnych odcinków jest zróżnicowany, od bardzo łatwego i stopniowo wzrasta. Instalacje zbyt trudne można pominąć. W Parku wydzielona została specjalna trasa dla dzieci. Każdy znajdzie tu dla siebie coś na miarę swoich sił i możliwości. Osoby korzystające z atrakcji Parku otrzymują sprzęt wyposażenia indywidualnego i przechodzą obowiązkowe szkolenie w zakresie poruszania się po trasie. W trakcie przechodzenia po instalacjach każdy z uczestników wpięty jest do specjalnej liny (zwanej „linią życia”), gwarantującej uniknięcie upadku z wysokości.

Zwiedzanie kopalni Złota

Obejmuje zwiedzanie z przewodnikiem Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci, Sztolni Czarnej z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, Muzeum Minerałów oraz Mennicy
Kopalnia Złota oprócz standardowego programu zwiedzania oferuje wiele atrakcji dodatkowych, które można dobierać sobie według własnego upodobania, bądź też połączyć w całość i zwiedzać kopalnię, biorąc udział w grze fabularnej

Średniowieczny Park Techniki

Dawno, dawno temu gdy na świecie nie było elektryczności, silników parowych ani mechanicznych ludzie też potrafili projektować i stawiać olbrzymie budowle. Funkcjonowały zakłady pracy, huty, kuźnie i kopaln

ie. Ludzie umieli przemieszczać olbrzymie ciężary na duże wysokości i odległości.Wszystkie urządzenia techniczne: potężne młyńskie koła, kierat, hutę i stęporowe kruszarki możecie zobaczyć w Średniowiecznym Parku Techniki w Złotym Stoku. Wszystkie urządzenia funkcjonują – wystarczy siła własnych mięśni aby wprawić je w ruch.     
Dodatkowo wspaniały i niezapomniany LABIRYNT STRACHU,  oraz Chata Kata, w której zobaczycie jakie kary groziły przestępcom w  tamtych czasach i czym tak naprawdę zajmował się kat, który opowie Wam o swojej ciężkiej pracy.
Dotatkową atrakcją bedzie możliwość przejażdżki CZOŁGIEM skonstruowanym według pomysłu Leonarda da Vinci.